Mazurek Dąbrowskiego ponownie dla Angeliki Szymańskiej

Angelika Szymańska, judoczka MKS „Olimpijczyk” Włocławek zdobyła złoty medal Pucharu Europy Kadetów w Zagrzebiu (CRO). W turnieju organizowanym przez Europejską Unię Judo wzięło udział 670 zawodników z 31 państw. Najliczniejszą kategorią wagową wśród kobiet była waga do 57 kg (45 zawodniczek), w której rozstawiona z nr 1 Angelika Szymańska śmiało sięgnęła po złoty medal. W drodze po złoto pokonała : Noorę JOKINEN (FIN),  Isabellę BILKOVSKY (AUT), Izabellę SOCHĘ (POL), Marię SADOUNI (BEL) i Kaję KAJZER (SLO). To już drugi złoty medal dla Angeliki w tym Pucharze (rok temu Szymańska zdobyła tam swój pierwszy złoty medal Pucharu Europy), a ogólnie trzeci w karierze sportowej. Medalistki w kat. 57 kg dekorowała dwukrotna mistrzyni świata, kandydatka do złotego medalu IO w Rio – Majlinda KELMENDI (KOS).

Polska z dorobkiem dwóch medali (złoto – Angelika Szymańska, brąz – Sebastian Ołdak – AZS AWF Warszawa, 1 x 5m i 2 x 7m) zajęła 10 miejsce w klasyfikacji medalowej. W Pucharze Europy w Zagrzebiu wystartowała również druga zawodniczka MKS ”Olimpijczyk” Włocławek – Wiktoria Tomczak. Mistrzyni Polski Młodziczek, zwyciężczyni wielu Pucharów Polski i turniejów międzynarodowych,  w bardzo dobrym stylu wygrała 3 walki przed regulaminowym czasem. W drodze po medal nie sprostała wicemistrzyni Pucharu Europy Austriaczce – Indze BORUCH, a następnie rozstawionej z nr 1 w tym turnieju Serbce Jovanie OBRADOVIC zajmując ostatecznie 9 miejsce.

To bardzo dobry występ naszych zawodniczek w Pucharze Europy. Angelika Szymańska potwierdziła swoją najwyższą klasę w tej kategorii wiekowej, a Wiktoria Tomczak pokazała, że jest w stanie wygrywać z najlepszymi zawodniczkami.

Do Mistrzostw Europy, które odbędą się na początku lipca w Finlandii jest jeszcze trochę czasu na przygotowania. Do tego momentu Szymańska wystartuje jeszcze w Pucharze Europy w Bielsko – Białej, Pucharze Polski oraz Mistrzostwach Polski – Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Z trenerką Anetą Szczepańską nie ukrywamy, że celujemy w złoty medal OOM i ME – relacjonuje trener Olimpijczyka Roman Stawisiński.

Jeśli chodzi o Wiktorię Tomczak, to oprócz Pucharów Polski i OOM będzie startowała w Pucharze Europy w Teplicach (CZE), Bielsko – Białej i Berlinie (GER). Jeśli na którymś z tych Pucharów Europy stanie na podium, wywalczy sobie kwalifikację do startu w ME – dodaje.

Obie zawodniczki pozostają w Zagrzebiu na dwudniowym międzynarodowym campie, na którym odbywają się walki treningowe.