NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Sukcesem młodych zawodniczek Zespołu Szkół Akademickich we Włocławku zakończył się przedwczoraj turniej koszykarski w Rypinie. Uczennice ZSA zajęły 1. miejsce i awansowały do rozgrywek półfinałowych wojewódzkiej Licealiady.

Aktualne mistrzynie Włocławka zafundowały swoim sympatykom prawdziwy horror. Wprawdzie w drodze do finału łatwo pokonały II LO im. Kopernika we Włocławku 44:9, ale w finale dopiero po 2 dogrywkach (!) zwyciężyły drużynę gospodarzy ZS nr 1 Rypin 48:41. Tym samym zakwalifikowały się do półfinałów Licealiady woj. kujawsko-pomorskiego, które odbędą się 1 marca w Toruniu.

Dziewczęta spisały się świetnie – opowiada dyrektor ZSA Zbigniew Suszyński, który był z drużyną na turnieju. – Pokazały „lwi pazur”, choć o mało nie dostałem zawału z tych finałowych emocji. Cieszę się, że współpraca naszych nauczycieli z młodzieżą przynosi takie efekty. Dwa tytuły mistrzyń Włocławka pod rząd, a teraz kolejny krok. Jestem niesamowicie dumny z naszej drużyny oraz wszystkich uczniów, którzy przyjechali na ten mecz – prawie 50 osób!

W meczu o 3. miejsce II LO „Kopernik” wygrał z ZS Lipno 41:27.