Opublikowano: śr, Maj 30th, 2018

„Legnica Cantat” 2018

W dniach 25-26 maja b.r. odbywał się w Legnicy 49 Ogólnopolski Turniej Chórów „Legnica Cantat”.
Jest to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych festiwali w Polsce. Decyzje o zakwalifikowaniu chórów do konkursu podejmuje Rada Artystyczna złożona z wybitnych znawców chóralistyki na podstawie nagrań i dorobku chóru. Laureatami konkursu zostają najlepsze chóry polskie.

Z radością informuję, że Chór Młodzieżowy CANTO Zespołu Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena w lutym b.r. został na festiwal zaproszony a podczas konkursu zdobył ZŁOTY DYPLOM i III Miejsce ex aequo z Akademickim Chórem Politechniki Gdańskiej. To ogromny sukces młodych chórzystów.
Chór przedstawił różnorodny repertuar –poczynając od pieśni religijnych ,poprzez ludowe a na rozrywkowych kończąc. Chórzyści dali również koncert w plenerze ,na reprezentacyjnym pasażu miasta – ul. Najświętszej Marii Panny oraz w kościele p. w. św. Tadeusza Apostoła.

Jest to jeden z największych sukcesów chóru w minionych 3 latach czyli od czasu kiedy Mecenasem zespołu został ANWIL SA.
W chórze śpiewa młodzież szkoły muzycznej oraz uzdolniona młodzież gimnazjalna i licealna Włocławka i okolicznych miejscowości. Nabór odbywa się cały rok szkolny. W tegorocznych planach chóru jest wyjazd na Międzynarodowy Festiwal Chóralny MUSIC and SEA do Grecji (na Rivierze Olimpijskiej)Jeśli są chętni zapraszamy jeszcze w czerwcu do szkoły muzycznej aby zapisać się do chóru i na warsztaty.
Przypomnę ,że niedawno, pod koniec kwietnia, chór zdobył ZŁOTY DYPLOM i Nagrodę Specjalną Polskiego Związku Chórów i Orkiestr na I Ogólnopolskim Festiwalu Chóralnym MUSICA IN URBE w Bydgoszczy a kilka dni przed wyjazdem na festiwal chór otrzymał Wyróżnienie Prezydenta Miasta p. dra Marka Wojtkowskiego za upowszechnianie muzyki.

Marian Szczepański

Jamróz - Rowery” height=
MartinezFilm

Informacje

Turniej Szachów Błyskawicznych z okazji DNI WŁOCŁAWKA 2018

19 czerwca 2018, Możliwość komentowania Turniej Szachów Błyskawicznych z okazji DNI WŁOCŁAWKA 2018 została wyłączona

Rodzicu, zarejestruj swoje dziecko online!

19 czerwca 2018, Możliwość komentowania Rodzicu, zarejestruj swoje dziecko online! została wyłączona

„Pokochaj Włocławek”

19 czerwca 2018, Możliwość komentowania „Pokochaj Włocławek” została wyłączona

Mistrzostwa Polski Modeli na Uwięzi 2018 już za tydzień!

18 czerwca 2018, Możliwość komentowania Mistrzostwa Polski Modeli na Uwięzi 2018 już za tydzień! została wyłączona

„Oblicza Młodej Sztuki”

17 czerwca 2018, Możliwość komentowania „Oblicza Młodej Sztuki” została wyłączona

Włocławianka mistrzynią województwa

16 czerwca 2018, Możliwość komentowania Włocławianka mistrzynią województwa została wyłączona

Archiwa