NaszWłocławek.pl zawiesza swą działalność
Published On: śr, Lip 26th, 2017

Kolejny sukces szybowników Aeroklubu Włocławskiego

W zakończonych w sobotę 42. Szybowcowych Mistrzostwach Polski w klasie Otwartej szybownik z Kutna, członek Aeroklubu Włocławskiego i Klinika Kolasiński Gliding Team Łukasz Wójcik, latający szybowcem JS-1CTJ wywalczył brązowy medal. Zawody odbywały się na lotnisku Aeroklubu Ostrowskiego w Michałkowie, niedaleko Ostrowa Wielkopolskiego. Pogoda była bardzo zmienna, ale pozwoliła rozegrać pięć konkurencji o długości od 200 do nawet 600 kilometrów.

„Bardzo cieszę się z tego medalu. Wywalczyłem go w trudnej walce z najlepszymi pilotami naszego kraju. To był ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Europy, które za około 3 tygodnie rozpoczną się w Anglii. Po raz trzeci w tym sezonie stanąłem na podium zawodów. Czuję się dobrze przygotowany i zmotywowany do najważniejszych zawodów w tym roku i liczę na dobry wynik. Dziękuję moim sponsorom: Polfarmex S.A., Miastu Kutno i Klinice Kolasiński za pomoc w przygotowaniach.”- mówi Łukasz Wójcik.

Drugi z reprezentantów Aeroklubu Włocławskiego i Kliniki Kolasiński Gliding Team, latający szybowcem Diana 2 Łukasz Grabowski, wywalczył 5 miejsce.

Aeroklub Włocławski

Jamróz - Rowery” height=
MartinezFilm

Archiwa