NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Jesienne Spotkanie z Kryminałem

Centrum Kultury „Browar „B” i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa zapraszają mieszkańców Włocławka, a zwłaszcza czytelników literatury detektywistycznej na arcyciekawą imprezę pt. „Włocławek na celowniku – Jesienne spotkania z kryminałem”. Impreza odbędzie 22 listopada w Starej Remizie i trwać będzie od godziny 15.30 do 20.00.

Program:

15.30 „Zbrodnia nie-doskonała, czyli jak wygląda kryminalistyczne badanie miejsca zdarzenia”

Prezentacja sposobów ujawniania i zabezpieczania śladów kryminalistycznych. Będzie się to działo nie tylko na oczach widzów, ale także z ich udziałem. Podinsp. Leszek Koźmiński i asp. sztab. Paweł Leśniewski ze Szkoły Policji w Pile.

16.20 Spotkanie z Katarzyną Bonda

Zadebiutowała w 2007 roku powieścią kryminalną „Sprawa Niny Frank”. To pierwsza część cyklu przygód Huberta Meyera, detektywa i pierwszego książkowego profilera w polskiej literaturze kryminalnej. W 2008 roku wydała „Polskie morderczynie” oraz „Zbrodnię niedoskonałą” napisaną wspólnie z komisarzem Bogdanem Lachem. Kolejna powieść była o policyjnym profilerze – „Tylko martwi nie kłamią”, a później „Florystka”. Z wykształcenia jest dziennikarką – pracowała m.in. w „Super Expressie”, „Newsweeku” i TVP, a obecnie współpracuje jako freelancer z wieloma tytułami prasowymi.

17.00 Spotkanie z Krzysztofem Beśką

Prozaik, poeta, twórca słuchowisk radiowych i tekstów piosenek. Wydał powieści „Wrzawa” i „Bumerang”, przez krytykę zaliczone do nurtu prozy ukazującej w krzywym zwierciadle nową, wolnorynkową rzeczywistość. Autor rozliczeniowej „Fabryki frajerów”, za którą otrzymał Wawrzyn – Literacką Nagrodę Warmii i Mazur oraz Wawrzyn Czytelników, a także kryminałów: współczesnego „Wieczorny seans” i historycznego „Ornat z krwi”.

17.40 Spotkanie z Vincentem V.Severskim

Emerytowany oficer polskich służb wywiadowczych. Był oficerem wywiadu, działającym przez 26 lat pod przybraną tożsamością. Realizował zadania na Wschodzie, Azji, Bliskim Wschodzie, Afryce i Europie. Odbył około 140 misji w blisko 50 krajach. Jest postacią dobrze znaną w międzynarodowym środowisku oficerów służb specjalnych. Autor dwóch powieści szpiegowskich „Nielegalni” i „Niewierni”.

18.20 Spotkanie z Mariuszem Czubajem

Antropolog kultury, wykładowca w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Autor książek: „Biodra Elvisa Presleya. Od paleoherosów do neofanów”, „W stronę miejskiej utopii” oraz razem z Wojciechem J. Bursztą „Krwawa setka. 100 najważniejszych powieści kryminalnych”. Sam napisał powieści kryminalne m.in. „21:37” i „Kołysankę dla mordercy”, a wspólnie z Markiem Krajewskim „Aleję samobójców” i „Róże cmentarne”.

19.10 „Przestrzeń miejska w kryminałach”

Panel dyskusyjny poprowadzi Robert Ostaszewski
Kryminalne konkursy z nagrodami!

Imprezy towarzyszące:

12.00-14.30
Gra uliczna „ Kryminalne zagadki Włocławka”
15.30-20.00
Wystawa książek kryminalnych
Wymiana „książka za książkę”
Wystawa zdjęć operacyjnych z archiwum Miejskiej Komendy Policji

Organizatorzy: Centrum Kultury Browar B, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa we Włocławku
Partnerzy: Miejska Biblioteka Publiczna, Komenda Miejska Policji we Włocławku
Sponsorzy: EMPiK, Oficynka, Portal Zbrodnia w Bibliotece, Wydawnictwo Bellona, Wydawnictwo Videograf
Patronat medialny: www.zbrodniawbibliotece.pl
Koordynator i prowadzący: Maciej Krzemiński

PWSZ