Opublikowano: czw, Lut 16th, 2017

Jak bezpiecznie korzystać z internetu

O podstawowych zasadach serfowania w sieci internetowej rozmawiała przedstawicielka włocławskiej komendy z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2. Na spotkaniu nie zabrakło również miejsca na poruszenie innych zagadnień bezpieczeństwa, odpowiedzialności karnej nieletnich i różnych innych spraw.

Spotkania z dziećmi, młodzieżą to wyjątkowo miła płaszczyzna działań profilaktycznych podejmowanych przez włocławskich policjantów.

Internet stał się wszechobecny. Z jednej strony daje on możliwość poznawania świata, pomaga w obsłudze różnych czynności, w wielu sytuacjach wyręcza człowieka, pomaga w jego rozwoju.

Istnieje też niestety i ta ciemniejsza jego strona. Internet to przestrzeń, gdzie bardzo łatwo stać się ofiarą przestępstwa czy też jego sprawcą.

O tych właśnie niebezpieczeństwach rozmawiała przedstawicielka Wydziału Prewencji z uczniami klas VI Szkoły Podstawowej nr 2 we Włocławku.

Okazało się, że w wielu przypadkach młodzież nie ma świadomości, czy dane zachowanie, umieszczenie w sieci jakiejś informacji, zdjęcia nie przekracza już granicy bezpiecznego zachowania.

Spotkanie było aktywne, było wiele pytań, na które nasi słuchacze odnaleźli odpowiedzi.

KMP Włocławek

Jamróz - Rowery” height=
MartinezFilm

Archiwa