Opublikowano: pon, Lip 10th, 2017

III „Wieczór pod lipą”

W sobotę, 15 lipca 2017 r., o godzinie 17.30, na tarasie ogrodowym zabytkowego dworu Orpiszewskich w Kłóbce odbędzie się trzecie spotkanie z cyklu „Wieczór pod lipą”.

Tym razem jego celem jest przeniesienie się w klimat XIX wieku. Głównym punktem wieczoru będzie koncert muzyki klasycznej i romantycznej. Tę pierwszą zaprezentuje trio młodych, ale już utytułowanych wykonawców: Ewa Witczak (wiolonczela), Małgorzata Będkowska (flet) oraz Jacek Szczepański (fortepian). Zespół ten jest laureatem V Międzynarodowego Konkursu Pedagogów Muzyki (Warszawa 2017). Oprócz klasycznych utworów instrumentalnych, w programie znajdą się pieśni z epoki romantyzmu w wykonaniu Anny Niemiec-Mościckiej (sopran).

Wzorem poprzednich edycji spotkań pod lipą, koncert poprzedzi prelekcja na temat historii dawnych mieszkańców dworu w Kłóbce. Tym razem będzie ona poświęcona Marii z Wodzińskich Orpiszewskiej, narzeczonej Fryderyka Chopina. W trakcie wykładu po raz pierwszy zostaną zaprezentowane nieznane do tej pory listy artystki, które włocławskie muzeum pozyskało w 2016 roku.

W przypadku deszczowej pogody koncert odbędzie się we wnętrzu.
Koszt wstępu na koncert — 15 zł

W PROGRAMIE KONCERTU:

  • Józef Haydn – Trio D-dur Hob. XV:16
  • Friedrich Kuhlau – Trio G-dur op. 119
  • Franciszek Schubert – Pieśni: „Litania”, „Pstrąg”, „Serenada”, „Polna różyczka”
  • Fryderyk Chopin – Pieśni: „Życzenie”, „Piosnka litewska”, „Lecą liście z drzewa”

INFORMACJE O WYKONAWCACH:

Małgorzata Będkowska – pracuje z utalentowaną młodzieżą w szkołach muzycznych we Włocławku i Radziejowie. Współpracuje z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Pomorskiej, Orkiestrą Opery Nova oraz Toruńską Orkiestrą Symfoniczną. Brała udział w IV Międzynarodowym Konkursie Fletowym w Krakowie, a w VII Ogólnopolskim Konkursie Fletowym we Wrocławiu (2013 r.) znalazła się w gronie półfinalistów.

Anna Niemiec-Mościcka – ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Bydgoszczy i Podyplomowe Studium Wokalistyki. Jest laureatką kilku nagród na ogólnopolskich konkursach wokalnych. Współpracowała z Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy, od 2008 r. współpracuje z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, a od 2014 r. także z Capellą Thoruniensis i Cameratą Vladislavia. Prowadzi działalność koncertową z repertuarem operowym, operetkowym, musicalowym i pieśniarskim.

Jacek Szczepański – ukończył z wyróżnieniem Wydział Dyrygentury Chóralnej i Edukacji Muzycznej na Akademii w Bydgoszczy. Pracuje jako nauczyciel i akompaniator w Zespole Szkół Muzycznych
we Włocławku. Od 2012 r. zajmuje stanowisko asystenta na Wydziale Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Ewa Witczak – jako solistka jest laureatką wielu konkursów polskich i zagranicznych. W zeszłym roku zdobyła I miejsce podczas International Music Competition w Belgradzie. Jest także laureatką 22 międzynarodowego konkursu dla młodych muzyków „Citta di Barletta” we Włoszech (2012 r.). Wraz z zespołem muzyki dawnej Laboratoire de la Musique wygrała Międzynarodowy Konkurs Zespołów Muzyki Dawnej w Świdnicy. Nagrywała dla Polskiego Radia i Telewizji.

MZKiD

Jamróz - Rowery” height=
MartinezFilm

Informacje

Turniej Szachów Błyskawicznych z okazji DNI WŁOCŁAWKA 2018

19 czerwca 2018, Możliwość komentowania Turniej Szachów Błyskawicznych z okazji DNI WŁOCŁAWKA 2018 została wyłączona

Rodzicu, zarejestruj swoje dziecko online!

19 czerwca 2018, Możliwość komentowania Rodzicu, zarejestruj swoje dziecko online! została wyłączona

„Pokochaj Włocławek”

19 czerwca 2018, Możliwość komentowania „Pokochaj Włocławek” została wyłączona

Mistrzostwa Polski Modeli na Uwięzi 2018 już za tydzień!

18 czerwca 2018, Możliwość komentowania Mistrzostwa Polski Modeli na Uwięzi 2018 już za tydzień! została wyłączona

„Oblicza Młodej Sztuki”

17 czerwca 2018, Możliwość komentowania „Oblicza Młodej Sztuki” została wyłączona

Włocławianka mistrzynią województwa

16 czerwca 2018, Możliwość komentowania Włocławianka mistrzynią województwa została wyłączona

Archiwa