„Grand Prix Włocławka” na włocławskiej pływalni „Delfin”

18 października 2014 r. na włocławskiej pływalni „Delfin” odbyły się zawody pływackie pod nazwą „Grand Prix Włocławka”. Wzięło w nich udział 14 klubów pływackich, co łącznie dało 217 zawodników i zawodniczek. Włocławek reprezentowały: KP„Delfin”, WKN Jacques oraz UKP „Wodnik” Włocławek, który wystawił z miejscowych klubów najliczniejszą, bo aż 31-osobową reprezentację.

Zawodnicy w wyścigach indywidualnych rywalizowali w sześciu kategoriach wiekowych: 10 lat, 11 lat, 12 lat, 13 lat, 14 lat, 15 lat.
Dla najlepszych zawodników i zawodniczek zawodów, za sumę dwóch wyników wg punktacji FINA w każdym roczniku, zostały ufundowane puchary. Za konkurencje indywidualne w każdej kategorii wiekowej zawodnicy otrzymali medale i dyplomy. Ponadto wśród wszystkich uczestników zawodów zostało rozlosowanych 20 bonów o wartości 50 zł każdy do zrealizowania w pływackim sklepie inerntowym SWIMSHOP.
Fundatorami nagród, którym serdecznie dziękujemy, są:

• p. Krystian Łuczak,
  • p. Jarosław Zieliński – Firma BUDMONT Włocławek,
  • p. Dawid Dominikowski – WAKE PARK Włocławek i PARK LINOWY,
  • p. Eugeniusz Gołembiewski – Burmistrz Miasta Kowala — fundator pucharu dla najlepszego pływaka z miasta Kowala.

Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Pływackiego „Wodnik” łącznie zdobyli 16 medali, z czego: 5 złotych, 7 srebrnych oraz 4 brązowe, co w końcowej klasyfikacji medalowej uplasowało ich na trzecim miejscu.

Medale dla UKP „Wodnik” zdobyli: Mikołaj Andrzejak (srebrny – 50 m st. motylkowym), Dariusz Dzwonkowski (brązowy – 100 m st. dowolnym), Amelia Gajdzińska (złoty – 100 m st. grzbietowym oraz 100 m st. dowolnym ), Jan Hopel (srebrny 100 m st. grzbietowym, Marcel Obielecki (srebrny – 50 m st. dowolnym oraz złoty na 50 m stylem grzbietowym), Tymoteusz Obielecki (srebrny – 100 m st. klasycznym), Jakub Robaczyński (srebrny – 100 m st. dowolnym oraz złoty – 100 m st. dowolnym), Weronika Siatecka (srebrny – 100 m st. klasycznyn oraz złoty – 100 m st. motylkowym), Aleksander Suchogórski (srebrny 100 m st. motylkowym oraz brązowy – 100 m st. dowolnym) Konrad Tokarski (brązowy – 50 st. grzbietowym).

Dużym zainteresowaniem cieszyły się wyścigi sztafetowe 4 x 50 m st. dowolnym MIX, w których wzięło udział 26 drużyn. W kategorii wiekowej 14–15 lat zawodnicy Wodnika zdobyli brązowy medal, płynąc w składzie: A. Suchogórski, J. Robaczyński, J. Hopel,
W. Siatecka.

Ponadto większość startujących zawodników „Wodnika” poprawiła swoje dotychczasowe rekordy życiowe.
Zarząd UKP „Wodnik” Włocławek pragnie podziękować za pomoc w organizacji zawodów dyrektorowi OSiR Janowi Sieraczkiewiczowi oraz wszystkim Pracownikom OSiR, a także gościom — zawodnikom, ich rodzinom oraz kibicom.