Opublikowano: pon, Lip 31st, 2017

Akcja „Prędkość” na włocławskich drogach

Włocławscy policjanci przez trzy dni weekendu prowadzili działania policyjne pn.”Prędkość”. Posypały się mandaty, a w jednym przypadku mundurowi zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie o ponad 50 km/h dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym.

Miniony weekend (28.07.-30.07.2017) to wzmożone działania włocławskich mundurowych na drogach powiatu włocławskiego w ramach akcji „Prędkość”. Podczas tych działań policjanci wykorzystywali wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości. Funkcjonariusze pojawiali się w miejscach zagrożonych występowaniem dużej ilości wykroczeń, wypadków. Mundurowi oprócz sprawdzania prędkości z jaką poruszali się kierowcy, weryfikowali ich stan trzeźwości, sprawdzali wyposażenie auta oraz wymagane dokumenty. Kierowcy, którzy naruszali przepisy musieli liczyć się z konsekwencjami i okazało się, że tych nie brakowało.

W sumie policjanci z drogówki dokonali 458 kontroli prędkości. Niestety w 177 przypadkach kierujący zostali ukarani mandatami oraz punktami za przekroczenie dozwolonej prędkości. W jednym przypadku kontrola prędkości w m. Cyprianka (gm. Fabianki) zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy 22-letniemu kierującemu audi, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 51 km/h. Mundurowi sprawdzili również 729 kierowców pod kątem stanu ich trzeźwości. W dwóch przypadkach kierujący niestety prowadzili pojazdy mechaniczne w stanie nietrzeźwości. Niechlubnym rekordzistą okazał się 39-letni kierujący motorowerem, którego policjanci zatrzymali w niedzielę (30.07.17) po godzinie 19 w Brześciu Kujawskim. Badanie stanu trzeźwości dało wynik prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Za prowadzenie pojazdów mechanicznych w stanie nietrzeźwości kierującym grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Bezpieczeństwo na drodze to niezwykle istotne zagadnienie, dlatego tez kierowcy muszą mieć świadomość, że włocławscy policjanci prowadzić będą takie działania nie tylko w weekendy, ale również w dni robocze.

KMP we Włocławku

Archiwa